top of page
Ekran Resmi 2017-06-13 18.25.15.png

HANGİ KONULARDA ÇALIŞIYORUM?

Gençlerle
İletişim
Sevgili Gençler, değerli anne babalar, saygıdeğer eğitimciler ve basın mensupları;

Gençlerin sosyal, fiziksel ve ruhsal gelişimleri, alternatif eğitim modelleri, gençlerin seyahat tercihleri ve gençlik turizmi ile ilgili konularda ki araştırmalarıma ve çalışmalarıma ilk günkü heyecanla devam ediyorum. Gençlik kamplarında ve iş hayatında sürekli gençlerle birlikte çalışıyorum. Zaman zaman eğlenmek ve sohbet etmek için onlarla beraber vakit geçiriyorum. Gelişimin her saniye devam ettiği çağımızda tecrübelerimi genç dostlarıma aktarmaya gayret ediyorum. Gençlerle birlikte gerçekleştirdiğim spor, eğitim ve turizm içerikli çalışmalarımı blog sayfamdan takip edebilir, ihtiyaç duyduğunuz konularda benimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere destek olmaktan memnuniyet duyarım.

GENÇLİK KAMPI ORGANİZASYONLARI |01
1997 yılından bu yana 7-18 yaş grubu öğrenciler için yurt içinde ve yurt dışında gençlik kampları organize ediyorum. Bugüne kadar 100'ün üzerinde kampta koç, program direktörü ve kamp direktörü olarak görev yaptım, gençlerle deneyimlerimi paylaştım. Program içeriğinden, kamp ekibi eğitimine, güvenlik prosedüründen gece eğlencelerine kadar kampların her aşamasında yer aldım. 25 yıl boyunca Friends Travel markası ile devam eden gençlik kampları yolculuğuma Friends Kampları'da ve Friends Kamp Merkezi'nde yönetici ve kamp direktörü olarak devam ediyorum. Türkiye'nin ve dünyanın en güzel bölgelerinde gerçekleştirdiğimiz spor, sanat, kültür, bilim ve dil eğitimi temalı kamplarla, gençlerin özgüven kazanmasına, kendi ayakları üzerinde durabilmesine ve yeni dostluklar kurmasına destek oluyorum. Çocuklarını gerçek yaşam tecrübeleri ile geleceğe hazırlanmak isteyen aileleri ve yeni dostluklar kurmak isteyen gençleri Friends Kamplarına bekliyorum.
EĞİTİM KURUMLARI İÇİN KAMP DANIŞMANLIĞI |02

 

İşim gereği öğretmenler ve okul yöneticileri ile sık sık bir araya geliyorum. Her yıl okul öncesinde yaptıkları okul dışı etkinlikler olarak tanımlayacağımız faaliyetleri hazırlama aşamalarına tanık oluyorum. Okullar öğrencilerine farklı etkinlikler sunarak onların kişilik gelişimlerini desteklemek istiyorlar. Ancak yoğun akademik takvim içerisinde bu programları hazırlamak ve uygulamak kolay olmuyor. Bu tip etkinlikler genelde bir öğretmene veya idareciye ek iş olarak veriliyor. Hazırlık ve uygulama aşamasında yaşanan aksaklıklar veya öğrencilerin katılımı ile ilgili kontenjanlarda sorun yaşandığında hem öğrenciler hemde okul mutsuz oluyor. Peki okullar için verimli kamplar nasıl hazırlanmalı? Takvime nasıl yerleştirilmeli? Hangi destinasyonlar ve tesisler seçilmeli? Program içeriği kimler tarafından hazırlanmalı? Etkinlikte kimler koç, yönetici ve direktör olarak görev almalı? Bu kişilerin ne tip ehliyetleri olmalı? Ve benzeri pek çok soruyu doğru cevaplamak gerekiyor. Eğitim kurumlarına verdiğim danışmanlıkla sektör tecrübelerimi nitelikli ve tercih edilen okul kampları yapmak ve bu alanda farklılaşmak isteyen eğitim kurumları ile paylaşıyorum.

cnn_edited.jpg
MEDYA İÇİN SEKTÖREL BİLGİLENDİRME |03

 

Betonlaşan şehirler ve sosyal medya bağımlılığı nedeni ile odalarına kapanan çocuklar, sağlıksız beslenme sonucu gençlerdeki obezite oranındaki artış ile birlikte gençlerimiz her geçen gün daha da hareketsiz ve asosyal olmaya başladı. Gelişen iletişim kanalları sayesinde bilinçli ebeveynler çocuklarını yönlendirecekleri güvenli ortamlar arıyorlar. Bu noktada gençlik turizmine ve gençlik yaz kamplarına olan ilgide önemli bir artış yaşanıyor. Medya için ebeveynlere sağlıklı bilgiler aktarmak, sektörde konusunda uzman kişiler ile röportajlar yapmak ve yüksek kalitede görsel dataya ulaşmak büyük önem arz ediyor. Sektöre yön veren TÜRSAB gibi STK'lardaki görevlerim, akademik kariyerim ve sahadaki tecrübelerim ile velileri ve kamuoyunu bilgilendirmek isteyen, sektörün ekonomik ve eğitim boyutu ile ilgilenen medya kuruluşlarına ve basın mensuplarına, ülkemizde henüz yeni gelişmeye başlayan gençlik turizmi, gençlik kampları, yaz okulları ve öğrencilere yönelik tatil etkinlikleri gibi konularda uzman olarak destek oluyorum.

bottom of page